
Synology - 4 GB 1 x 4 GB DDR3L SO-DIMM 1866 MHz memory module
Always select authentic Synology memory modules from local distributors for the optimum compatibility and reliability. Synology will not provide complete product warranty or technical support if non-Synology memory modules are used for memory expansion.
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Synology DiskStation DS918+, DS718+, DS218+, DS418play |
| Country of origin | Taiwan |
| Product colour | Green |
| Memory voltage | 1.35 V |
| ECC | No |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Internal memory type | DDR3L |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Original: $103.74
-65%$103.74
$36.31Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Always select authentic Synology memory modules from local distributors for the optimum compatibility and reliability. Synology will not provide complete product warranty or technical support if non-Synology memory modules are used for memory expansion.
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Synology DiskStation DS918+, DS718+, DS218+, DS418play |
| Country of origin | Taiwan |
| Product colour | Green |
| Memory voltage | 1.35 V |
| ECC | No |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Internal memory type | DDR3L |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |











