
DELL AA799087 - 32 GB 4 x 8 GB DDR4 3200 MHz ECC memory module
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | - PowerEdge R7515- PowerEdge R6515- PowerEdge C6525- PowerEdge R7525- PowerEdge R6525 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 2 |
| ECC | Yes |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 4 x 8 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
|---|---|
| Chips organisation | 2Rx4 |
Original: $354.44
-65%$354.44
$124.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | - PowerEdge R7515- PowerEdge R6515- PowerEdge C6525- PowerEdge R7525- PowerEdge R6525 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 2 |
| ECC | Yes |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 4 x 8 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
|---|---|
| Chips organisation | 2Rx4 |










