
Kingston Technology - 32 GB 1 x 32 GB DDR4 2666 MHz memory module
Kingston memory is designed, manufactured and rigorously tested to meet the exact specifications of each brand name system.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 19 |
| ECC | No |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Original: $121.39
-65%$121.39
$42.49Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Kingston memory is designed, manufactured and rigorously tested to meet the exact specifications of each brand name system.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 19 |
| ECC | No |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |










