
Samsung M471A2K43DB1-CWE memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 3200 MHz
Samsung’s memory modules are designed for a wide range of applications to deliver the best performance with low power requirements.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 22 |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Original: $142.32
-65%$142.32
$49.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Samsung’s memory modules are designed for a wide range of applications to deliver the best performance with low power requirements.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 22 |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |











