
Samsung - 16 GB 1 x 16 GB DDR4 3200 MHz ECC memory module
Global Market Proven DRAM Module Solution
Samsung's memory modules are designed and optimized for various application environments to provide the highest level of performance with low power consumption.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
Original: $165.26
-65%$165.26
$57.84Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Global Market Proven DRAM Module Solution
Samsung's memory modules are designed and optimized for various application environments to provide the highest level of performance with low power consumption.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |











