
Samsung Card Slot Case for Galaxy A14 / A14 (5G) in Lime
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Knock resistant, Scratch resistant |
| Number of card pockets | 1 |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy A14 5G / A14 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Pattern | No pattern |
| Product colour | Lime |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 38 g |
| Depth | 11.7 mm |
| Height | 170.1 mm |
| Width | 80.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $61.73
-65%$61.73
$21.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Knock resistant, Scratch resistant |
| Number of card pockets | 1 |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy A14 5G / A14 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Pattern | No pattern |
| Product colour | Lime |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 38 g |
| Depth | 11.7 mm |
| Height | 170.1 mm |
| Width | 80.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |





















