
Samsung Fold Standing Case with Strap for Galaxy Z Fold5 in Graphite
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Desktop stand | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy Z Fold5 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Graphite |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 19.3 cm (7.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 49 g |
| Depth | 20.7 mm |
| Height | 158.6 mm |
| Width | 67 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Wrist strap included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $55.49
-65%$55.49
$19.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Desktop stand | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy Z Fold5 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Graphite |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 19.3 cm (7.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 49 g |
| Depth | 20.7 mm |
| Height | 158.6 mm |
| Width | 67 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Wrist strap included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |





















