
Samsung Silicone Cover with Strap for Galaxy A53 (5G) in Navy
| Features | |
|---|---|
| Closure type | Not applicable |
| Compatibility | Galaxy A53 5G |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Navy |
| Material | Silicone |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 52.3 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
Original: $76.50
-65%$76.50
$26.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Closure type | Not applicable |
| Compatibility | Galaxy A53 5G |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Navy |
| Material | Silicone |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 52.3 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |





















