
OtterBox React Series for iPhone 15 in Transparent
Ultra-thin, trendy iPhone 15 case protects against drops and scrapes. Its solid one-piece form is precision-fit for your phone and its soft touch edges provide great grip. The case installs easily and it slides in and out of pockets seamlessly. Wrap your phone in the trusted protection of React Series.
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Military standard | MIL-STD-810G |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 |
| Brand compatibility | Apple |
| Colour name | Clear |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 27.32 g |
| Depth | 10.7 mm |
| Height | 151.7 mm |
| Width | 76.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 1.14 kg |
| Master (outer) case height | 193.7 mm |
| Master (outer) case length | 249.2 mm |
| Master (outer) case width | 300 mm |
- Apple iPhone 15 React Clear
- Clear iPhone Case | OtterBox React Series
Original: $21.37
-65%$21.37
$7.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ultra-thin, trendy iPhone 15 case protects against drops and scrapes. Its solid one-piece form is precision-fit for your phone and its soft touch edges provide great grip. The case installs easily and it slides in and out of pockets seamlessly. Wrap your phone in the trusted protection of React Series.
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Military standard | MIL-STD-810G |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 |
| Brand compatibility | Apple |
| Colour name | Clear |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 27.32 g |
| Depth | 10.7 mm |
| Height | 151.7 mm |
| Width | 76.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 1.14 kg |
| Master (outer) case height | 193.7 mm |
| Master (outer) case length | 249.2 mm |
| Master (outer) case width | 300 mm |
- Apple iPhone 15 React Clear
- Clear iPhone Case | OtterBox React Series





















