
OtterBox React Series for Galaxy A23 (5G) in Black
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Easy to apply | Yes |
| Drop proof up to | 1.2 m |
| Protection features | Anti-bacterial, Drop proof, Scratch resistant |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy A23 5G |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Material | Rubber, Polycarbonate (PC) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 35.24 g |
| Depth | 12.8 mm |
| Height | 170.4 mm |
| Width | 82 mm |
Original: $19.98
-65%$19.98
$6.99Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Easy to apply | Yes |
| Drop proof up to | 1.2 m |
| Protection features | Anti-bacterial, Drop proof, Scratch resistant |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy A23 5G |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Material | Rubber, Polycarbonate (PC) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 35.24 g |
| Depth | 12.8 mm |
| Height | 170.4 mm |
| Width | 82 mm |





















