
OtterBox React Series for iPhone 15 Pro in Transparent
Ultra-thin, trendy iPhone 15 Pro case protects against drops and scrapes. Its solid one-piece form is precision-fit for your phone and its soft touch edges provide great grip. The case installs easily and it slides in and out of pockets seamlessly. Wrap your phone in the trusted protection of React Series.
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Military standard | MIL-STD-810G |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 Pro |
| Brand compatibility | Apple |
| Colour name | Clear |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 11.1 mm |
| Height | 151.6 mm |
| Width | 75.6 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
- Apple iPhone 15 Pro React Clear
Original: $17.47
-65%$17.47
$6.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ultra-thin, trendy iPhone 15 Pro case protects against drops and scrapes. Its solid one-piece form is precision-fit for your phone and its soft touch edges provide great grip. The case installs easily and it slides in and out of pockets seamlessly. Wrap your phone in the trusted protection of React Series.
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Military standard | MIL-STD-810G |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 Pro |
| Brand compatibility | Apple |
| Colour name | Clear |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 11.1 mm |
| Height | 151.6 mm |
| Width | 75.6 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
- Apple iPhone 15 Pro React Clear





















