OtterBox React Series for Google Pixel 8a in Transparent - No Packaging
Ultra-thin, resilient React Series case protects your smartphone from drops and scrapes. Its solid one-piece form is precision-fit and its soft touch edges provide great grip. The case is easily installed, and it slides in and out of pockets seamlessly. Wrap your smartphone in the trusted protection of React Series.
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Military standard | MIL-STD-810G |
| Easy to apply | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Drop proof |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Pixel 8a |
| Brand compatibility | |
| Product colour | Transparent |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 30.33 g |
| Depth | 11.8 mm |
| Height | 157.1 mm |
| Width | 77.7 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 1.2 kg |
| Master (outer) case height | 300 mm |
| Master (outer) case length | 193.7 mm |
| Master (outer) case width | 249.2 mm |
- React clear
Original: $18.23
-65%$18.23
$6.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ultra-thin, resilient React Series case protects your smartphone from drops and scrapes. Its solid one-piece form is precision-fit and its soft touch edges provide great grip. The case is easily installed, and it slides in and out of pockets seamlessly. Wrap your smartphone in the trusted protection of React Series.
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Military standard | MIL-STD-810G |
| Easy to apply | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Drop proof |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Pixel 8a |
| Brand compatibility | |
| Product colour | Transparent |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 30.33 g |
| Depth | 11.8 mm |
| Height | 157.1 mm |
| Width | 77.7 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 1.2 kg |
| Master (outer) case height | 300 mm |
| Master (outer) case length | 193.7 mm |
| Master (outer) case width | 249.2 mm |
- React clear





















