
OtterBox React Series Case for Galaxy S23 FE in Stardust
Ultra-thin, resilient React Series case protects your phone from drops and scrapes. Its solid one-piece form is precision-fit for your phone and its soft touch edges provide great grip. The case is easily installed, and it slides in and out of pockets seamlessly. Wrap your phone in the trusted protection of React Series.
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Military standard | MIL-STD-810G |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | Galaxy S23 FE |
| Brand compatibility | Samsung |
| Colour name | Stardust |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Rubber |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 32.42 g |
| Depth | 12.5 mm |
| Height | 163 mm |
| Width | 82.3 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $66.24
-65%$66.24
$23.18Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ultra-thin, resilient React Series case protects your phone from drops and scrapes. Its solid one-piece form is precision-fit for your phone and its soft touch edges provide great grip. The case is easily installed, and it slides in and out of pockets seamlessly. Wrap your phone in the trusted protection of React Series.
| Features | |
|---|---|
| Recycled material | Recycled plastic |
| Military standard | MIL-STD-810G |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | Galaxy S23 FE |
| Brand compatibility | Samsung |
| Colour name | Stardust |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Rubber |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 32.42 g |
| Depth | 12.5 mm |
| Height | 163 mm |
| Width | 82.3 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |





















