
Netac NTBSD4N26SP-08 - 8 GB 1 x 8 GB DDR4 SO-DIMM 2666 MHz memory module
Netac Basic SO DDR4
Original chips improve the performance of computer
Selected original chips, strict inspection process, 8-layer PCB board, stable performance
Excellent compatibility
Memory products have passed the motherboard compatibility test of mainstream brands on the market, ensure the stability of the system for along time
Gold-plated craft gold finger
Gold plating process, stronger conductivity and corrosion resistance
| Features | |
|---|---|
| Lead plating | Gold |
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 19 |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
Original: $36.80
-65%$36.80
$12.88Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Netac Basic SO DDR4
Original chips improve the performance of computer
Selected original chips, strict inspection process, 8-layer PCB board, stable performance
Excellent compatibility
Memory products have passed the motherboard compatibility test of mainstream brands on the market, ensure the stability of the system for along time
Gold-plated craft gold finger
Gold plating process, stronger conductivity and corrosion resistance
| Features | |
|---|---|
| Lead plating | Gold |
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 19 |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |











