
Mushkin Essentials - 32 GB 1 x 32 GB DDR4 3200 MHz memory module
Compatible Frequency
This product is engineered to operate at the optimum frequency for compatibility with your system.
Compatible Timings
This product is programmed to use timings that offer maximum compatibility with your system and original memory.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 22 |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
Original: $128.84
-65%$128.84
$45.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Compatible Frequency
This product is engineered to operate at the optimum frequency for compatibility with your system.
Compatible Timings
This product is programmed to use timings that offer maximum compatibility with your system and original memory.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 22 |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |











