
Mobilis Protech Pack mobile phone case for Galaxy XCover5 in Black
This smartphone protective case has 4 reinforced corners and a structure which cushion shocks and absorb the shock wave. Flexible and light, it is perfectly adjusted to your Samsung Galaxy A41 in order to provide it with optimal protection in case of extreme drops.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Drop proof, Impact resistant, Shock resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy Xcover5 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 13.5 cm (5.3") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 30 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
Original: $69.17
-65%$69.17
$24.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This smartphone protective case has 4 reinforced corners and a structure which cushion shocks and absorb the shock wave. Flexible and light, it is perfectly adjusted to your Samsung Galaxy A41 in order to provide it with optimal protection in case of extreme drops.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Drop proof, Impact resistant, Shock resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy Xcover5 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 13.5 cm (5.3") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 30 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |





















