
Lenovo 7N47A00130 internal solid state drive M.2 128 GB Serial ATA III TLC
Lenovo 7N47A00130 internal solid state drive M.2 128 GB Serial ATA III TLC
Key Features
- Storage Capacity: 128GB
- Form Factor: M.2
- Memory Type: TLC
- Interface:
- Hardware Encryption: No Hardware Encryption
- NVMe:
- Best Suited For: NAS
Overview
Cost efficient with optimal performance. Delivering performance, endurance, and power efficiency in a cost-efficient design.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 128 GB |
| Memory type | TLC |
| Data transmission | |
| Read speed | 530 MB/s |
| Write speed | 470 MB/s |
| Random write (4KB) | 32000 IOPS |
| Random read (4KB) | 72000 IOPS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | NAS |
| NAND flash type | TLC (Triple Level Cell) |
| SSD capacity | 128 GB |
| Read speed | 530 MB/s |
| Write speed | 470 MB/s |
| Memory type | TLC |
| Random write (4KB) | 32000 IOPS |
| Random read (4KB) | 72000 IOPS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Compatible products | Lenovo ThinkSystem SD530 Server |
| Design | |
| Component for | NAS |
| SSD form factor | M.2 |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | NAS |
| NAND flash type | TLC (Triple Level Cell) |
| SSD capacity | 128 GB |
| Read speed | 530 MB/s |
| Write speed | 470 MB/s |
| Memory type | TLC |
| Random write (4KB) | 32000 IOPS |
| Random read (4KB) | 72000 IOPS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | M.2 |
| Compatible products | Lenovo ThinkSystem SD530 Server |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | M.2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Weight | 10 g |
| Depth | 22 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Original: $166.92
-65%$166.92
$58.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Lenovo 7N47A00130 internal solid state drive M.2 128 GB Serial ATA III TLC
Key Features
- Storage Capacity: 128GB
- Form Factor: M.2
- Memory Type: TLC
- Interface:
- Hardware Encryption: No Hardware Encryption
- NVMe:
- Best Suited For: NAS
Overview
Cost efficient with optimal performance. Delivering performance, endurance, and power efficiency in a cost-efficient design.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 128 GB |
| Memory type | TLC |
| Data transmission | |
| Read speed | 530 MB/s |
| Write speed | 470 MB/s |
| Random write (4KB) | 32000 IOPS |
| Random read (4KB) | 72000 IOPS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | NAS |
| NAND flash type | TLC (Triple Level Cell) |
| SSD capacity | 128 GB |
| Read speed | 530 MB/s |
| Write speed | 470 MB/s |
| Memory type | TLC |
| Random write (4KB) | 32000 IOPS |
| Random read (4KB) | 72000 IOPS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Compatible products | Lenovo ThinkSystem SD530 Server |
| Design | |
| Component for | NAS |
| SSD form factor | M.2 |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | NAS |
| NAND flash type | TLC (Triple Level Cell) |
| SSD capacity | 128 GB |
| Read speed | 530 MB/s |
| Write speed | 470 MB/s |
| Memory type | TLC |
| Random write (4KB) | 32000 IOPS |
| Random read (4KB) | 72000 IOPS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | M.2 |
| Compatible products | Lenovo ThinkSystem SD530 Server |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | M.2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Weight | 10 g |
| Depth | 22 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |



















