
Kingston Technology - 64 GB 1 x 64 GB DDR5 4800 MHz ECC memory module
Kingston memory is designed, manufactured and rigorously tested to meet the exact specifications of each brand name system.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 2 |
| CAS latency | 40 |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory | 64 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
Original: $471.60
-65%$471.60
$165.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Kingston memory is designed, manufactured and rigorously tested to meet the exact specifications of each brand name system.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 2 |
| CAS latency | 40 |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory | 64 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |











