Kingston Technology KCP552SS8K2-32 memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5 5200 MHz
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| CAS latency | 42 |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
Original: $177.80
-65%$177.80
$62.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| CAS latency | 42 |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |











