Kingston Technology KCP552SD8-32 memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR5 5200 MHz
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 2 |
| CAS latency | 42 |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
Original: $168.92
-65%$168.92
$59.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 2 |
| CAS latency | 42 |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |











