
Hypertec Hyperam - 16 GB 2 x 8 GB DDR5 SO-DIMM 4800 MHz memory module
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE, UKCA |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| CAS latency | 40 |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 30 g |
| Package height | 55 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package width | 10 mm |
Original: $90.02
-65%$90.02
$31.51Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE, UKCA |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| CAS latency | 40 |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 30 g |
| Package height | 55 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package width | 10 mm |











