HP 536889-001 memory module 4 GB 1 x 4 GB DDR3 1333 MHz
| Features | |
|---|---|
| CAS latency | 9 |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| CAS latency | 9 |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |











