HP 4 GB 2400 MHz DDR4
Boost the capabilities of your HP Business Notebook PC and improve system performance and application responsiveness with low-power, high-speed DDR4 memory from HP.
| Features | |
|---|---|
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 2.45 mm |
| Depth | 20 mm |
| Width | 67.8 mm |
Original: $63.95
-65%$63.95
$22.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Boost the capabilities of your HP Business Notebook PC and improve system performance and application responsiveness with low-power, high-speed DDR4 memory from HP.
| Features | |
|---|---|
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 2.45 mm |
| Depth | 20 mm |
| Width | 67.8 mm |











