
Hewlett Packard Enterprises - 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2400 MHz ECC memory module
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 17 |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
Original: $598.44
-65%$598.44
$209.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 17 |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |











