
Fairphone F5USBC-1ZW-WW1 - USB-C Charging port for Fairphone 5
Make sure your data transfers and charging speeds are optimised with a brand new USB-C port.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | Fairphone 5 |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Product type | Charging port |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 9 g |
| Depth | 4.06 mm |
| Height | 20.2 mm |
| Width | 13.1 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $70.38
-65%$70.38
$24.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make sure your data transfers and charging speeds are optimised with a brand new USB-C port.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | Fairphone 5 |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Product type | Charging port |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 9 g |
| Depth | 4.06 mm |
| Height | 20.2 mm |
| Width | 13.1 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |













