
Privacy Screen Protector for Fairphone 5
PRIVACY FILTER
Choose for a privacy filter, so no one sneaks a peak at your screen.
TOUGH AS NAILS
It resists scratches, low-level drops, and even reduces finger prints. Now that's durable.
PHONE COMPATIBILITY
Made for the Fairphone 5 only.
| Features | |
|---|---|
| Maximum screen size | 16.4 cm (6.46") |
| Compatibility | Fairphone 5 |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Protector type | Privacy screen protector |
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 12.4 g |
| Thickness | 0.33 mm |
| Screen size HxW | 157 x 71.23 mm |
Original: $37.56
-65%$37.56
$13.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
PRIVACY FILTER
Choose for a privacy filter, so no one sneaks a peak at your screen.
TOUGH AS NAILS
It resists scratches, low-level drops, and even reduces finger prints. Now that's durable.
PHONE COMPATIBILITY
Made for the Fairphone 5 only.
| Features | |
|---|---|
| Maximum screen size | 16.4 cm (6.46") |
| Compatibility | Fairphone 5 |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Protector type | Privacy screen protector |
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 12.4 g |
| Thickness | 0.33 mm |
| Screen size HxW | 157 x 71.23 mm |












