
Fairphone F5COVR-1ZW-WW1 - Back housing cover for Fairphone 5 in Blue
It’s safe for the planet and makes your phone look really good too. It’s style meets sustainability.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Compatibility | fairphone 5 |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Product type | Back housing cover |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 15.8 g |
| Depth | 3.35 mm |
| Height | 158.2 mm |
| Width | 72.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $76.04
-65%$76.04
$26.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
It’s safe for the planet and makes your phone look really good too. It’s style meets sustainability.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Compatibility | fairphone 5 |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Product type | Back housing cover |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 15.8 g |
| Depth | 3.35 mm |
| Height | 158.2 mm |
| Width | 72.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |













