
Fairphone F5BATT-1ZW-WW1 - Spare Battery for Fairphone 5
This is our fairest battery yet. And it’s designed to keep your phone going for really, REALLY long!
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Fairphone 5 |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Product type | Battery |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 63.7 g |
| Depth | 6.2 mm |
| Height | 77.4 mm |
| Width | 60.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $95.78
-65%$95.78
$33.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is our fairest battery yet. And it’s designed to keep your phone going for really, REALLY long!
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Fairphone 5 |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Product type | Battery |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 63.7 g |
| Depth | 6.2 mm |
| Height | 77.4 mm |
| Width | 60.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |













