✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

eSTUFF MADRID mobile phone case for Galaxy A03 in Black
MADRID Silk-touch 4 sides covered for Samsung Galaxy A03 - Black
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy A03 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 10 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 20 g |
| Package height | 165 mm |
| Package depth | 8 mm |
| Package width | 77 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
$21.63
Original: $61.80
-65%eSTUFF MADRID mobile phone case for Galaxy A03 in Black—
$61.80
$21.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
MADRID Silk-touch 4 sides covered for Samsung Galaxy A03 - Black
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy A03 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 10 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 20 g |
| Package height | 165 mm |
| Package depth | 8 mm |
| Package width | 77 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |





















