✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

DELL AB949333 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR5 4800 MHz
8GB - 1RX16 DDR5 SODIMM 4800MHz
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| ECC | No |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
|---|---|
| Chips organisation | 1Rx16 |
$126.64
DELL AB949333 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR5 4800 MHz—
$126.64
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
8GB - 1RX16 DDR5 SODIMM 4800MHz
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| ECC | No |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
|---|---|
| Chips organisation | 1Rx16 |











