
DELL AB883073 - 8 GB 1 x 8 GB DDR5 4800 MHz memory module
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Alienware Aurora R13XPS 8950 |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
|---|---|
| Chips organisation | 1Rx16 |
Original: $125.67
-65%$125.67
$43.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Alienware Aurora R13XPS 8950 |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
|---|---|
| Chips organisation | 1Rx16 |











