
DELL AA335286 - 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2666 MHz ECC memory module
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
|---|---|
| Chips organisation | 2Rx8 |
Original: $259.22
-65%$259.22
$90.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
|---|---|
| Chips organisation | 2Rx8 |











