
DELL 345-BBED internal solid state drive 2.5" 1.92 TB Serial ATA III
Increase the storage capacity of your Dell™ System with 1920GB Solid State Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 1920GB, enabling users to store large amounts of data.
| Features | |
|---|---|
| Bytes per sector | 512e |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Packaging data | |
|---|---|
| Storage drive adapter type | 2.5" - 3.5" |
| Storage drive adapter included | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Original: $1,170.88
-65%$1,170.88
$409.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Increase the storage capacity of your Dell™ System with 1920GB Solid State Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 1920GB, enabling users to store large amounts of data.
| Features | |
|---|---|
| Bytes per sector | 512e |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Packaging data | |
|---|---|
| Storage drive adapter type | 2.5" - 3.5" |
| Storage drive adapter included | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |



















