
DELL 345-BBDF internal solid state drive 2.5" 480 GB Serial ATA
Increase the storage capacity of your Dell™ System with 480GB Solid State Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 480GB, enabling users to store large amounts of data.
| Features | |
|---|---|
| Hot-Plug support | Yes |
| Bytes per sector | 512e |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA |
| SSD capacity | 480 GB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Original: $228.86
-65%$228.86
$80.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Increase the storage capacity of your Dell™ System with 480GB Solid State Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 480GB, enabling users to store large amounts of data.
| Features | |
|---|---|
| Hot-Plug support | Yes |
| Bytes per sector | 512e |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA |
| SSD capacity | 480 GB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |



















