
Corsair Vengeance - 32 GB 2 x 16 GB DDR4 SO-DIMM 2400 MHz memory module
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| SPD voltage | 1.2 V |
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 16 |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| General | |
|---|---|
| Product Family | Vengeance |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Original: $157.75
-65%$157.75
$55.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| SPD voltage | 1.2 V |
| Memory voltage | 1.2 V |
| CAS latency | 16 |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| General | |
|---|---|
| Product Family | Vengeance |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |











