
Apple MT3R3ZM/A - 45mm Storm Blue Sport Band - M/L
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Band size | M/L |
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Apple Watch 42mm, 44mm, 45mm, 49mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Navy |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Wrist size range | 160 - 210 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $76.32
-65%$76.32
$26.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Band size | M/L |
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Apple Watch 42mm, 44mm, 45mm, 49mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Navy |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Wrist size range | 160 - 210 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |























