✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 3
Apple MT2U3ZM/A - 41mm Starlight Sport Band - S/M
41mm Starlight Sport Band - S/M
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Band size | S/M |
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Apple Watch 38 mm, 40 mm, 41 mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | White |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Wrist size range | 130 - 180 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
$41.58
Original: $118.81
-65%Apple MT2U3ZM/A - 41mm Starlight Sport Band - S/M—
$118.81
$41.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
41mm Starlight Sport Band - S/M
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Band size | S/M |
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Apple Watch 38 mm, 40 mm, 41 mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | White |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Wrist size range | 130 - 180 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |























