✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 9
The Crew Motorfest - Xbox Series X
The Crew Motorfest, Xbox Series X
Welcome to Motorfest! This all-year-round festival will let you enjoy the best experiences car culture has to offer.
| Features | |
|---|---|
| Publisher | Ubisoft |
| Multiplayer mode type | Online |
| Multiplayer mode | Yes |
| PEGI rating | 12 |
| Release date (DD/MM/YYYY) | 14/09/2023 |
| Developer | Ubisoft |
| Media type | Blu-ray |
| Distribution type | Physical media |
| Language version | English |
| ESRB rating | RP (Rating Pending) |
| Game series | The Crew |
| Game genre | Racing |
| Platform | Xbox Series X |
| Game edition | Standard |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 90 g |
| Package height | 170 mm |
| Package depth | 17 mm |
| Package width | 135 mm |
$18.01
Original: $51.47
-65%The Crew Motorfest - Xbox Series X—
$51.47
$18.01Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Crew Motorfest, Xbox Series X
Welcome to Motorfest! This all-year-round festival will let you enjoy the best experiences car culture has to offer.
| Features | |
|---|---|
| Publisher | Ubisoft |
| Multiplayer mode type | Online |
| Multiplayer mode | Yes |
| PEGI rating | 12 |
| Release date (DD/MM/YYYY) | 14/09/2023 |
| Developer | Ubisoft |
| Media type | Blu-ray |
| Distribution type | Physical media |
| Language version | English |
| ESRB rating | RP (Rating Pending) |
| Game series | The Crew |
| Game genre | Racing |
| Platform | Xbox Series X |
| Game edition | Standard |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 90 g |
| Package height | 170 mm |
| Package depth | 17 mm |
| Package width | 135 mm |







