
Tech21 Evo Sparkle for iPhone 13 Pro in Rose Gold
Add a rose gold sparkle to your new iPhone 13 Pro with this shimmering and scratch-resistant phone case. Developed by our in-house team of scientists to protect your device in style, this gorgeous case offers protection for every element both inside and out while also smoothing out any unsightly scratches. There's also a hygienic microbe-reducing formula built into the case itself.
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Built-in battery | No |
| Drop proof up to | 3.6 m |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Card pocket | No |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | iPhone 13 Pro |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Multicolour, Transparent |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $24.06
-65%$24.06
$8.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a rose gold sparkle to your new iPhone 13 Pro with this shimmering and scratch-resistant phone case. Developed by our in-house team of scientists to protect your device in style, this gorgeous case offers protection for every element both inside and out while also smoothing out any unsightly scratches. There's also a hygienic microbe-reducing formula built into the case itself.
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Built-in battery | No |
| Drop proof up to | 3.6 m |
| Protection features | Drop proof, Scratch resistant |
| Card pocket | No |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | iPhone 13 Pro |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Multicolour, Transparent |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |



















