✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 6
Tech21 Evo Max Hard Case for 10.2" iPad in Black
Evo Max Hard Case for iPad 7th Gen
With maximum protection and an integrated hand grip that doubles as a kickstand, Evo Max is packed with functionality making it perfect for life on the go.
| Features | |
|---|---|
| Closure type | Not supported |
| Number of stand modes | 1 |
| Stand mode | Yes |
| Compatibility | iPad 7th Gen |
| Brand compatibility | Apple |
| Product main colour | Black |
| Case type | Bumper |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 6 g |
| Height | 88 mm |
| Depth | 32 mm |
| Width | 87 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
$24.24
Original: $69.25
-65%Tech21 Evo Max Hard Case for 10.2" iPad in Black—
$69.25
$24.24Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Evo Max Hard Case for iPad 7th Gen
With maximum protection and an integrated hand grip that doubles as a kickstand, Evo Max is packed with functionality making it perfect for life on the go.
| Features | |
|---|---|
| Closure type | Not supported |
| Number of stand modes | 1 |
| Stand mode | Yes |
| Compatibility | iPad 7th Gen |
| Brand compatibility | Apple |
| Product main colour | Black |
| Case type | Bumper |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 6 g |
| Height | 88 mm |
| Depth | 32 mm |
| Width | 87 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |






















