
Tech21 Evo Art (Mandala) for iPhone 13 in Multicolour
Find some mindfulness with Tech21's mandala-themed Evo Art iPhone 13 phone case. Inspired by the peace of mind that mandalas can bring, this exclusive design (by a Tech21 artist, no less) was chosen by Tech21 customers in an online poll and the extra shimmer adds a little more sparkle. Of course, the case also offers scientifically proven multi-drop protection up to 12ft and extra protection around the camera lens.
| Features | |
|---|---|
| Waterproof up to | 3.6 m |
| Protection features | Anti-bacterial, Drop proof, Impact resistant |
| Surface coloration | Image |
| Compatibility | iPhone 13 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Multicolour |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $64.90
-65%$64.90
$22.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Find some mindfulness with Tech21's mandala-themed Evo Art iPhone 13 phone case. Inspired by the peace of mind that mandalas can bring, this exclusive design (by a Tech21 artist, no less) was chosen by Tech21 customers in an online poll and the extra shimmer adds a little more sparkle. Of course, the case also offers scientifically proven multi-drop protection up to 12ft and extra protection around the camera lens.
| Features | |
|---|---|
| Waterproof up to | 3.6 m |
| Protection features | Anti-bacterial, Drop proof, Impact resistant |
| Surface coloration | Image |
| Compatibility | iPhone 13 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Multicolour |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |



















