✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

SBS Clear Force Magsafe mobile phone case for iPhone 13 in Transparent
| Features | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Compatibility | iPhone 13 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polyurethane, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 60 g |
| Package height | 200 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package width | 100 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per shipping (inner) case | 6 pc(s) |
| Shipping (inner) case gross weight | 500 g |
| Shipping (inner) case height | 23 cm |
| Shipping (inner) case length | 13 cm |
| Shipping (inner) case width | 12 cm |
| Products per master (outer) case | 72 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 6.96 kg |
| Master (outer) case height | 250 mm |
| Master (outer) case length | 580 mm |
| Master (outer) case width | 380 mm |
$21.41
Original: $61.16
-65%SBS Clear Force Magsafe mobile phone case for iPhone 13 in Transparent—
$61.16
$21.41Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Compatibility | iPhone 13 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polyurethane, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 60 g |
| Package height | 200 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package width | 100 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per shipping (inner) case | 6 pc(s) |
| Shipping (inner) case gross weight | 500 g |
| Shipping (inner) case height | 23 cm |
| Shipping (inner) case length | 13 cm |
| Shipping (inner) case width | 12 cm |
| Products per master (outer) case | 72 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 6.96 kg |
| Master (outer) case height | 250 mm |
| Master (outer) case length | 580 mm |
| Master (outer) case width | 380 mm |



















