
Sandberg - Wireless Charger in Pink Marble
With Sandberg Wireless Charger Pink Marble, you can charge your smartphone completely wirelessly! Just place your smartphone on the stylish charging plate. That's all! Your phone will start charging immediately without any cables attached to it. The charger supports QI-compatible smartphones.
| Performance | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Power source type | USB |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Design | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Pink |
| Power | |
|---|---|
| Maximum power | 10 W |
| Input current | 1.8 A |
| Input frequency | 110 - 205 Hz |
| Input voltage | 9 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 60 g |
| Package height | 166 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package width | 90 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| PowerIQ | Yes |
| Built-in display | No |
Original: $85.19
-65%$85.19
$29.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With Sandberg Wireless Charger Pink Marble, you can charge your smartphone completely wirelessly! Just place your smartphone on the stylish charging plate. That's all! Your phone will start charging immediately without any cables attached to it. The charger supports QI-compatible smartphones.
| Performance | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Power source type | USB |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Design | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Pink |
| Power | |
|---|---|
| Maximum power | 10 W |
| Input current | 1.8 A |
| Input frequency | 110 - 205 Hz |
| Input voltage | 9 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 60 g |
| Package height | 166 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package width | 90 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| PowerIQ | Yes |
| Built-in display | No |























