
Sandberg Rotatable Case for 7-8" Universal Tablet in Black
A Sandberg Tablet Cover effectively protects your tablet against marks and scratches while also giving your tablet a more personal look.
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product main colour | Black |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 140 g |
| Package height | 265 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package width | 210 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Original: $28.51
-65%$28.51
$9.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A Sandberg Tablet Cover effectively protects your tablet against marks and scratches while also giving your tablet a more personal look.
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product main colour | Black |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 140 g |
| Package height | 265 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package width | 210 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |






















