Samsung EP-TA220NBEGEU mobile device charger Headphones, Headset, Laptop, Smartphone, Smartwatch, Tablet Black AC Indoor

Samsung EP-TA220NBEGEU mobile device charger Headphones, Headset, Laptop, Smartphone, Smartwatch, Tablet Black AC Indoor
| Performance | |
|---|---|
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | AC |
| Charger compatibility | Headphones, Headset, Laptop, Smartphone, Smartwatch, Tablet |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| AC adapter output current | 3 A |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Maximum output voltage | 9 V |
| Maximum power | 35 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Height | 28 mm |
| Depth | 87.3 mm |
| Width | 48 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Original: $86.70
-65%$86.70
$30.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Performance | |
|---|---|
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | AC |
| Charger compatibility | Headphones, Headset, Laptop, Smartphone, Smartwatch, Tablet |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| AC adapter output current | 3 A |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Maximum output voltage | 9 V |
| Maximum power | 35 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Height | 28 mm |
| Depth | 87.3 mm |
| Width | 48 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |























