✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 6
Razer Kishi V2 - Mobile Gamepad for Android in Black
Razer Kishi V2 for Android, USB Type-C
| Input device | |
|---|---|
| Shoulder buttons | Yes |
| Analog thumbsticks | Yes |
| Gaming control function buttons | Back button, D-pad, Menu button |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Gaming platforms supported | Android |
| Device type | Gamepad |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-C |
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Maximum device depth | 1.15 cm |
| Maximum device width | 17 cm |
| Product colour | Black |
| Software | |
|---|---|
| Mobile operating systems supported | Android 9.0 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 126 g |
| Height | 92 mm |
| Depth | 181 mm |
| Width | 33 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 284 g |
| Package height | 117 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package width | 47 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
$46.23
Original: $132.08
-65%Razer Kishi V2 - Mobile Gamepad for Android in Black—
$132.08
$46.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Razer Kishi V2 for Android, USB Type-C
| Input device | |
|---|---|
| Shoulder buttons | Yes |
| Analog thumbsticks | Yes |
| Gaming control function buttons | Back button, D-pad, Menu button |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Gaming platforms supported | Android |
| Device type | Gamepad |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-C |
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Maximum device depth | 1.15 cm |
| Maximum device width | 17 cm |
| Product colour | Black |
| Software | |
|---|---|
| Mobile operating systems supported | Android 9.0 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 126 g |
| Height | 92 mm |
| Depth | 181 mm |
| Width | 33 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 284 g |
| Package height | 117 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package width | 47 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |























