✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

QNAP FAN-7CM-T01 computer cooling system Universal Black
70mm, 3500rpm, 0.96W, 12V, 4-pin
| Performance | |
|---|---|
| Rotational speed (max) | 3500 RPM |
| Compatible processor series | Not supported |
| Supported processor sockets | Not supported |
| Fan diameter | 7 cm |
| Type | Fan |
| Suitable location | Universal |
| Design | |
|---|---|
| Certification | UL No. E187205 / CUL No. E187205 / TUV No. R50027591 |
| Fan connector | 4-pin |
| Number of fan blades | 7 |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Voltage | 12 V |
| Power consumption (typical) | 0.96 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Depth | 70 mm |
| Width | 70 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
$23.67
Original: $67.63
-65%QNAP FAN-7CM-T01 computer cooling system Universal Black—
$67.63
$23.67Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
70mm, 3500rpm, 0.96W, 12V, 4-pin
| Performance | |
|---|---|
| Rotational speed (max) | 3500 RPM |
| Compatible processor series | Not supported |
| Supported processor sockets | Not supported |
| Fan diameter | 7 cm |
| Type | Fan |
| Suitable location | Universal |
| Design | |
|---|---|
| Certification | UL No. E187205 / CUL No. E187205 / TUV No. R50027591 |
| Fan connector | 4-pin |
| Number of fan blades | 7 |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Voltage | 12 V |
| Power consumption (typical) | 0.96 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Depth | 70 mm |
| Width | 70 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |























