
Mobilis Protech Reinforced Case for Microsoft Surface Go in Black
| Features | |
|---|---|
| Shockproof up to | 1.2 m |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Surface Go 3, Surface Go 2, Surface Go |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Technical details | |
|---|---|
| Recycled material percentage | 30% |
| Recycled material | Yes |
Original: $52.73
-65%$52.73
$18.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Shockproof up to | 1.2 m |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Surface Go 3, Surface Go 2, Surface Go |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Technical details | |
|---|---|
| Recycled material percentage | 30% |
| Recycled material | Yes |






















