✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 8
Mobilis Resist Pack Rugged Protective Case for Galaxy Tab S8 / S7 in Black
Resist pack rugged protective case for Galaxy Tab S8 - Tab S7, black
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | France |
| Gender | Unisex |
| Shoulder strap | Yes |
| Consumer life stage | Adult |
| Hand strap | Yes |
| Shockproof up to | 1.2 m |
| Protection features | Shock resistant |
| Pen loop | Yes |
| Stand mode | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Galaxy Tab S8, Tab S7 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 200 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Warranty period | 2 year(s) |
$34.46
Original: $98.47
-65%Mobilis Resist Pack Rugged Protective Case for Galaxy Tab S8 / S7 in Black—
$98.47
$34.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Resist pack rugged protective case for Galaxy Tab S8 - Tab S7, black
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | France |
| Gender | Unisex |
| Shoulder strap | Yes |
| Consumer life stage | Adult |
| Hand strap | Yes |
| Shockproof up to | 1.2 m |
| Protection features | Shock resistant |
| Pen loop | Yes |
| Stand mode | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Galaxy Tab S8, Tab S7 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 200 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Warranty period | 2 year(s) |






















