
Logitech Zone Wireless 2 Charging Stand
Leave your Zone Wireless 2 headset on the USB-A charging stand when you’re not using it so it’s always charged and ready to go. A light indicator shows the charging status at a glance, and your desktop remains clean and tidy.
| Performance | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Power source type | USB |
| Charger compatibility | Headset |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Cable length | 1.3 m |
| Product colour | Graphite |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 29.5 mm |
| Diameter | 8.59 cm |
Original: $96.49
-65%$96.49
$33.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Leave your Zone Wireless 2 headset on the USB-A charging stand when you’re not using it so it’s always charged and ready to go. A light indicator shows the charging status at a glance, and your desktop remains clean and tidy.
| Performance | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Power source type | USB |
| Charger compatibility | Headset |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Cable length | 1.3 m |
| Product colour | Graphite |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 29.5 mm |
| Diameter | 8.59 cm |























